lt-lab.teikyo-u.ac.jp Besøg websted


  • Global Alexa rang: # 90,206,Alexa rang i Japan er # 5,737

    Dette site primære IP-adresse er 157.102.5.2,Dens server i Japan,Tokyo

    ISP:Teikyo University
    TLD:jp
    CountryCode:JP

    Denne rapport er opdateret: 17-May-2019 Update

Server Beliggenhed


Latitude: 35.689506530762
Longitude: 139.69169616699
Country: Japan (JP)
City: Tokyo
Region: Tokyo
ISP: Teikyo University

Whois Information


[ JPRS database provides information on network administration. Its use is ]
[ restricted to network administration purposes. For further information, ]
[ use 'whois -h whois.jprs.jp help'. To suppress Japanese output, add'/e' ]
[ at the end of command, e.g. 'whois -h whois.jprs.jp xxx/e'. ]

Domain Information:
a. [Domain Name] AC.JP
g. [Organization] Academic Domain
l. [Organization Type]
m. [Administrative Contact]
n. [Technical Contact]
p. [Name Server] a.dns.jp
p. [Name Server] b.dns.jp
p. [Name Server] c.dns.jp
p. [Name Server] d.dns.jp
p. [Name Server] e.dns.jp
p. [Name Server] f.dns.jp
p. [Name Server] g.dns.jp
p. [Name Server] h.dns.jp
s. [Signing Key]
[State] Reserved
[Registered Date]
[Connected Date]
[Last Update] 2005/03/30 17:37:52 (JST)


  REFERRER http://www.jprs.jp

  REGISTRAR Japan Registry Services

SERVERS

  SERVER jp.whois-servers.net

  ARGS DOM ac.jp/e

  PORT 43

  TYPE domain

OWNER

  ORGANIZATION Academic Domain

DOMAIN

NSERVER

  A.DNS.JP 203.119.1.1

  B.DNS.JP 202.12.30.131

  C.DNS.JP 156.154.100.5

  D.DNS.JP 210.138.175.244

  E.DNS.JP 192.50.43.53

  F.DNS.JP 150.100.6.8

  G.DNS.JP 203.119.40.1

  H.DNS.JP 65.22.40.25

  STATUS Reserved

  CHANGED 2005-03-30

  NAME ac.jp

  REGISTERED yes


Gå til top

fejl


  • www.ult-lab.com
  • www.7lt-lab.com
  • www.hlt-lab.com
  • www.klt-lab.com
  • www.jlt-lab.com
  • www.ilt-lab.com
  • www.8lt-lab.com
  • www.ylt-lab.com
  • www.lt-labebc.com
  • www.lt-labebc.com
  • www.lt-lab3bc.com
  • www.lt-labwbc.com
  • www.lt-labsbc.com
  • www.lt-lab#bc.com
  • www.lt-labdbc.com
  • www.lt-labfbc.com
  • www.lt-lab&bc.com
  • www.lt-labrbc.com
  • www.lt-lab4bc.com
  • www.lt-labc.com
  • www.lt-labbc.com
  • www.lt-labvc.com
  • www.lt-labvbc.com
  • www.lt-labvc.com
  • www.lt-lab c.com
  • www.lt-lab bc.com
  • www.lt-lab c.com
  • www.lt-labgc.com
  • www.lt-labgbc.com
  • www.lt-labgc.com
  • www.lt-labjc.com
  • www.lt-labjbc.com
  • www.lt-labjc.com
  • www.lt-labnc.com
  • www.lt-labnbc.com
  • www.lt-labnc.com
  • www.lt-labhc.com
  • www.lt-labhbc.com
  • www.lt-labhc.com
  • www.lt-lab.com
  • www.lt-labc.com
  • www.lt-labx.com
  • www.lt-labxc.com
  • www.lt-labx.com
  • www.lt-labf.com
  • www.lt-labfc.com
  • www.lt-labf.com
  • www.lt-labv.com
  • www.lt-labvc.com
  • www.lt-labv.com
  • www.lt-labd.com
  • www.lt-labdc.com
  • www.lt-labd.com
  • www.lt-labcb.com
  • www.lt-labcom
  • www.lt-lab..com
  • www.lt-lab/com
  • www.lt-lab/.com
  • www.lt-lab./com
  • www.lt-labncom
  • www.lt-labn.com
  • www.lt-lab.ncom
  • www.lt-lab;com
  • www.lt-lab;.com
  • www.lt-lab.;com
  • www.lt-lablcom
  • www.lt-labl.com
  • www.lt-lab.lcom
  • www.lt-lab com
  • www.lt-lab .com
  • www.lt-lab. com
  • www.lt-lab,com
  • www.lt-lab,.com
  • www.lt-lab.,com
  • www.lt-labmcom
  • www.lt-labm.com
  • www.lt-lab.mcom
  • www.lt-lab.ccom
  • www.lt-lab.om
  • www.lt-lab.ccom
  • www.lt-lab.xom
  • www.lt-lab.xcom
  • www.lt-lab.cxom
  • www.lt-lab.fom
  • www.lt-lab.fcom
  • www.lt-lab.cfom
  • www.lt-lab.vom
  • www.lt-lab.vcom
  • www.lt-lab.cvom
  • www.lt-lab.dom
  • www.lt-lab.dcom
  • www.lt-lab.cdom
  • www.lt-labc.om
  • www.lt-lab.cm
  • www.lt-lab.coom
  • www.lt-lab.cpm
  • www.lt-lab.cpom
  • www.lt-lab.copm
  • www.lt-lab.cim
  • www.lt-lab.ciom
  • www.lt-lab.coim
  • www.lt-lab.ckm
  • www.lt-lab.ckom
  • www.lt-lab.cokm
  • www.lt-lab.clm
  • www.lt-lab.clom
  • www.lt-lab.colm
  • www.lt-lab.c0m
  • www.lt-lab.c0om
  • www.lt-lab.co0m
  • www.lt-lab.c:m
  • www.lt-lab.c:om
  • www.lt-lab.co:m
  • www.lt-lab.c9m
  • www.lt-lab.c9om
  • www.lt-lab.co9m
  • www.lt-lab.ocm
  • www.lt-lab.co
  • lt-lab.teikyo-u.ac.jpm
  • www.lt-lab.con
  • www.lt-lab.conm
  • lt-lab.teikyo-u.ac.jpn
  • www.lt-lab.col
  • www.lt-lab.colm
  • lt-lab.teikyo-u.ac.jpl
  • www.lt-lab.co
  • www.lt-lab.co m
  • lt-lab.teikyo-u.ac.jp
  • www.lt-lab.cok
  • www.lt-lab.cokm
  • lt-lab.teikyo-u.ac.jpk
  • www.lt-lab.co,
  • www.lt-lab.co,m
  • lt-lab.teikyo-u.ac.jp,
  • www.lt-lab.coj
  • www.lt-lab.cojm
  • lt-lab.teikyo-u.ac.jpj
  • www.lt-lab.cmo
Vis alle fejl Skjul alle fejl